fbpx
loader image
Skrolujte, alebo použite šípky pre navigáciu. Zatvoríte klávesou ESC.

O mne

Svadobný fotograf Matúš Vencúrik (Prešov)

Svadobný fotograf Matúš Vencúrik pochádza z východného Slovenska. Momentálne žije v Prešove a pracuje všade tam, kam ho pozvú milí ľudia 😉  Fotografii a fotografovaniu sa venuje od roku 2000.

Matúš VencúrikV roku 2006 som sa začal naplno venovať svadobnej a z časti aj reportážnej fotografii. V roku 2009 sa mi podarilo tieto dva svety spojiť a v súčasnosti tvorím ako svadobný fotograf na celom východnom Slovensku. Svoj prvý fotoaparát vlastním dodnes. Je to jednooká zrkadlovka Praktica BCA. Stále robí krásne fotky. Momentálne pri svojej tvorbe používam profesionálnu techniku značky NIKON. (digitálnu aj filmovú techniku). 

Žijem v Prešove ale fotím po celom východnom Slovensku. Som manželom tej najlepšej ženy na svete a otcom dvoch krásnych detí s ktorými sa snažim tráviť čo najviac času.  Rodina a rodinné zázemie je pre mňa najdôležitejšie a len vďaka takto skvelo fungujúcej rodine si viem plniť svoj sen a fotiť to, čo ma teší a baví. 

Svojich prvých 50 000 fotiek som vymazal. Fakt nestáli za veľa. Teraz keď už trošku viem fotiť, ponúkam aj Vám niečo zo svojho sveta.

 

 

Ako vníma fotografie svadobný fotograf Matúš Vencúrik

Fotky zo svadby sú takmer pre každého takmer najdôležitejšie spomienkové fotografie aké kedy mal. Možno si to človek uvedomí až s odstupom času. Keď si zalistujete v svadobnom albume, pri fľaši vína si zaspomínate na svadobný deň. Aj po rokoch sa budete chcieť preniesť aspoň za pomoci fotiek do toho jedinečného momentu, keď ste si povedali Áno. Chápem dôležitosť takýchto fotografí a pri svojej práci sa vždy snažím čo najprirodzenejšie a najvernejšie zdokumentovať váš svadobný deň. Na každej svadbe zo seba odovzdám všetko, čo viem, čo som sa za 20 rokov praxe naučil.

Matúš Vencúrik - fotograf východ
Matúš Vencúrik – fotograf východ

Aké fotky dostanete?

Možno so mnou nebudete hneď súhlasiť, ale jediné, čo je podľa môjho názoru na fotke dôležité sú emócie. Či už fotografia emóciu priamo zachytáva, alebo ju v pozorovateľovi vyvoláva. Či už je to pozitívna alebo negatívna emócia, stále je to to jediné, čo z fotky, cvaku, z digitálnych núl a jednotiek či celuloidového kúska filmu robí hodnotu, umelecké dielo. Dobrý svadobný fotograf by mal byť najmä vnímavý, pohotový, kreatívny aj obetavý. Vnímať všetky aj tie zdanlivo nepodstatné momenty počas svadobného dňa a vedieť ich zachytiť. Vo svojej tvorbe preferujem prirodzenosť, nenásilnosť, nestrojené uveriteľné fotografie.

Máte otázky? Rád odpoviem… neexistuje ani hlúpa ani zbytočná otázka

Čo o mne klienti hovoria? 

Nezáväzne kontaktuj Matúša, či ma free termín