fbpx
loader image
Skrolujte, alebo použite šípky pre navigáciu. Zatvoríte klávesou ESC.

Nová vyhliadková veža a útulňa nad mestom Svidník aj prvé PMR spojenie na 26 km1 min. čítania a potom už len fotky

Už to berieme ako taký náš folklór pred každým výletom, niekedy aj počas neho. “Ale mne sa neeechce, naačo tam ideme???, čo tam bude?? , nechoďte tak rýchlo, počkajte máááá !!!, ešte dlho ??? , a aká bude odmena? , ja sa chcem vrátiť!! , je mi horúúúúcoooo!!, a musím mať čiapku ? … Opakuje sa to takmer pri každom výlete. Už si ale vieme v hlave my rodičia vypnúť vnímanie týchto slovných spojení a kráčame ďalej 🙂 s úsmevom a zaťatými zubami.

Po ceste zapnutý sken, občas výzva… a hore na 2p. rozhľadne sa ozval Majky KE. Najprv tak ledva 1tkové spojenie, ale o chvíľu sme našli lepšiu pozíciu a už to išlo krásne.

Dnes teda padlo moje prvé oficiálne spojenie na celkom obstojných 26 km čo v hornatom prostredí východného Slovenska je myslím OK. Spojenie nadviazané medzi dvomi výškovými bodmi – cca 369 m.n.m. – nová vyhliadková veža s útulňou nad mestom Svidník a cca 516 m.n.m. – kóta Sušková na PMR pásme, kanál 7, o 12:45. – bez priamej vzájomnej viditeľnosti. Kvalita viac ako dobrá – cca 4-5. Majky KE – dík za toto moje prvé spojenie.
Keby ste mali záujem sa trochu pohrať s PMR vysielačkami na východnom Slovensku, dajte vedieť, vymyslíme niečo.

Tu je denník spojenia: http://www.cbpmr.cz/deniky/28029.htm

 

Trochu som očakával nejaké spojenie z PL, ale nič, okrem Majkyho nebol v tom čase na príjme nikto.

Ešte zopár mobiloviek