fbpx
loader image
Skrolujte, alebo použite šípky pre navigáciu. Zatvoríte klávesou ESC.

Najkrajšie nevesty sú jednoznačne na východe. Krásna Mária ako inak celá v bielom. V Humennom2 min. čítania a potom už len fotky

Humenné je moja srdcovka, je to môj domov, tam som rástol, tam som chodil do školy, tam mám stále mnoho kamarátov, známych, rodinu… V Humennom som aj začal s fotografiou. Bolo to už ale poriadne dávno. Vtedy to bola ešte filmová fotografia, ktorá mi učarovala. Klasická jednooká filmová zrkadlovka Praktika BCA bol prvý skutočný foťák v mojich rukách. Dodnes ho mám doma a skvelo funguje. Aj v tomto čase sa veľmi rád vraciam k filmovej fotografii, aj keď už s modernejším vybavením.

Návraty sú pre mňa čarovné momenty, s filmovým foťákom sa v sekunde prenesiem do čias našich otcov, dedkov a ten moment, keď cvakne závierka a ja sa intuitívne idem zo zvyku pozrieť na displej foťáka, čo som nafotil a tam nič – je ozaj vtipný ale aj veľmi príjemný. Tajomstvo nafoteného filmu odhalí vyvolanie až o pár dní.

Návraty domov do Humenného sú spojené aj s rodinou a kamarátmi. Mnoho z nás rovnako ako ja už v Humennom trvalo nežijeme, ale každý sa tam určite rád vracia. Majku som spoznal na strednej škole. Spájajú nás spoločné zážitky, spoloční kamaráti, chvíle v humenskej čajovni… Od tých čias prešlo už viac ako 17 rokov. Aj Majka vymenila Humenné za zahraničie, no v srdci je určite stále doma. Svadba je podľa zvyku tam, odkiaľ je nevesta a tak som sa aj ja aj Majka po čase vrátili do rodného mesta.

Bol horúci júnový deň. Nevestu som v to ráno videl takmer ako prvý 🙂 a v momente keď si obliekla svadobné šaty, zmenila sa Majka z pred 17tich rokov na krásnu Máriu dnes. V maličkej ale svetlej izbe 2x2m sme v prirodzenom dennom svetle nafotili tieto svadobné fotografie, ktoré aj po rokoch prinesú Márii pocity, ktoré prežívala v tento deň. Mnohé fotenia sú pre mňa prácou, no v tomto prípade je ten pocit oveľa krajší a hodnotnejší. Vytvoriť pre niekoho trvalú spomienku na niečo krásne je skvelý pocit. Fotografia ma presne túto moc.