Skrolujte, alebo použite šípky pre navigáciu. Zatvoríte klávesou ESC.

Najkrajšie nevesty sú jednoznačne na východe. Krásna Mária ako inak celá v bielom. V Humennom2 min. čítania a potom už len fotky

Humenné je moja srdcovka, je to môj domov, tam som rástol, tam som chodil do školy, tam mám stále mnoho kamarátov, známych, rodinu… V Humennom som aj začal s fotografiou. Bolo to už ale poriadne dávno. Vtedy to bola ešte filmová fotografia, ktorá mi učarovala. Klasická jednooká filmová zrkadlovka Praktika BCA bol prvý skutočný foťák v mojich rukách. Dodnes ho mám doma a skvelo funguje. Aj v tomto čase sa veľmi rád vraciam k filmovej fotografii, aj keď už s modernejším vybavením.

Návraty sú pre mňa čarovné momenty, s filmovým foťákom sa v sekunde prenesiem do čias našich otcov, dedkov a ten moment, keď cvakne závierka a ja sa intuitívne idem zo zvyku pozrieť na displej foťáka, čo som nafotil a tam nič – je ozaj vtipný ale aj veľmi príjemný. Tajomstvo nafoteného filmu odhalí vyvolanie až o pár dní.

Návraty domov do Humenného sú spojené aj s rodinou a kamarátmi. Mnoho z nás rovnako ako ja už v Humennom trvalo nežijeme, ale každý sa tam určite rád vracia. Majku som spoznal na strednej škole. Spájajú nás spoločné zážitky, spoloční kamaráti, chvíle v humenskej čajovni… Od tých čias prešlo už viac ako 17 rokov. Aj Majka vymenila Humenné za zahraničie, no v srdci je určite stále doma. Svadba je podľa zvyku tam, odkiaľ je nevesta a tak som sa aj ja aj Majka po čase vrátili do rodného mesta.

Bol horúci júnový deň. Nevestu som v to ráno videl takmer ako prvý 🙂 a v momente keď si obliekla svadobné šaty, zmenila sa Majka z pred 17tich rokov na krásnu Máriu dnes. V maličkej ale svetlej izbe 2x2m sme v prirodzenom dennom svetle nafotili tieto svadobné fotografie, ktoré aj po rokoch prinesú Márii pocity, ktoré prežívala v tento deň. Mnohé fotenia sú pre mňa prácou, no v tomto prípade je ten pocit oveľa krajší a hodnotnejší. Vytvoriť pre niekoho trvalú spomienku na niečo krásne je skvelý pocit. Fotografia ma presne túto moc.

Ako svadobný fotograf milujem najmä silu okamihu, bezprostredné svadobné momentky aj netradičné miesta. Fotím najmä svadby v Prešove ale aj širokom okolí, vlastne po celom východe. Fotografiou žijem takmer denne už od roku 2002. Žijem v Prešove ale fotografujem po celom východnom Slovensku. Budem rád, ak mi dáte dôveru na zachytenie Vášho veľkého dňa. …Som hrdý otec dvoch krásnych šikovných detí a manžel tej najlepšej a najkrajšej ženy na svete. Moja rodina je to najdôležitejšie čo mám a aj vďaka nej môžem tvoriť.

Tu je Instagram FOTOGRAF východ alebo
Tu je Facebook Fan Page FOTOGRAF východ

Komentáre

komentáre

'